ham maddeler
HAMMADDELER

ALÜMİNYUM OKSİT

AL203

Alüminyum oksit, yanıcı ve zehirleyici özellikleri olmayan bir hammaddedir. Başlıca kullanım alanları;

 • Abrasiv ve refrakterler,
 • Cam sanayi,
 • Sır üretimi,
 • Seramik karolar,
 • Refrakter yalıtım malzemeler,
 • Rafine kalsine alümina üretimi.
 • Paketleme

  25 kg çuvallı/torbalı ya da 1.000 kg big-bag’li gönderilir.

  Numune Talep Et !

  BARYUM KARBONAT

  BaCo3

  Baryum karbonat, beyaz renkli ve granül yapılı kimyasal bir hammaddedir. Frit, sır ve diğer özel cam ürünlerinin üretiminde, malzemelerin dayanıklılığını ve işlevselliğini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır.

  Paketleme

  25 kg çuvallı/torbalı ya da 1.000 kg big-bag’li gönderilir.

  Numune Talep Et !

  KORUND

  AL2O3

  Korund, alüminyum oksit hammaddesinin ergiyik halinden elde edilmektedir ve temel olarak alüminyum oksit hammaddesine benzer kullanım alanlarına sahiptir. Başlıca kullanım alanları;

 • Abrasiv ve refrakterler,
 • Cam sanayi,
 • Sır üretimi,
 • Paketleme

  25 kg çuvallı/torbalı ya da 1.000 kg big-bag’li gönderilir.

  Numune Talep Et !

  KARBOKSİ METİL SELÜLOZ

  CMC

  CMC hammaddesi gıda, kozmetik, deterjan, boya ve seramik gibi birçok sektörde geniş ölçüde kullanılmaktadır. Seramik sektöründe ise viskozitenin kontrol edilmesi için bağlayıcı görevi görmektedir.

  Numune Talep Et !

  SODYUM TRİPOLİFOSFAT

  Na5P3O10

  Sodyum tripolifosfat beyaz renkli, yanıcı ve zehirli etkileri olmayan bir hammaddedir. Deterjan üretiminde deterjanın etkinliğini arttırmak, suyun sertliğini düşürmek ve kirleri çözmek gibi ana amaçlara hizmet eder. Bunun yanında kâğıt, boya ve cila üretiminde kullanılır. Seramik sektöründe akışkanlığı arttırmak amacıyla ve metal sektöründe yüzey işlemlerinde kullanımı vardır. Gıda sektöründe ise, salam, sosis vb. Et ürünlerinin ve peynir tuzlarının üretiminde kullanılmaktadır.

  Granül ve toz STPP satışımız mevcuttur.

  Paketleme

  25 kg çuvallı/torbalı ya da 1.200 kg big-bag’li gönderilir.

  Numune Talep Et !

  VOLLASTONİT

  CaSİO3

  Wollastonite, seramik, boya, plastik, inşaat ve maden sanayi başta olmak üzere birçok farklı sanayide kullanılmaktadır. Seramik sır, frit, emaye ve porselen yapımında çeşitli uygulamaları mevcuttur. Sır üretiminde sırın dayanıklılığının arttırılması amacıyla kullanılırken, düşük LOI değeri nedeniyle ürün yüzeyinin daha pürüzsüz olması amacıyla da kullanılmaktadır. Aynı zamanda kullanımı itibariyle, pişme sürelerinin kısalmasına ve tasarrufa neden olmaktadır.

  Paketleme

  25 kg çuvallı/torbalı ya da 1.250 kg big-bag’li gönderilir.

  Numune Talep Et !

  NEFELİN

  Na3KAI4Sİ4O1

  Nefelin, seramik ve/veya camsı karışımların akışkanlık kapasitelerinin arttırılmasında ve ergime sıcaklıklarının da düşürülmesinde rol oynamaktadır. Bu sayede üretimde ciddi bir enerji tasarrufu meydana gelir. Aynı zamanda camsı ürünlerde Alümina kaynağı olarak da kullanılmaktadır. Alümina, bu tip ürünlerin kırılma dayanımının, termal şoklara ve kimyasallara karşı dirençlerinin artmasını sağlar.

  Numune Talep Et !

  ZİRKONYUM

  ZrSİO4

  Doğal zirkon kumundan öğütülerek elde edilen Zirkonyum silikat seramik, porselen ve vitrifiye sektöründe donuklaştırıcı etkisiyle geniş ölçüde kullanımı olan bir hammaddedir. Zirkonyum silikat, yapı malzemeleri ve porselen ürünlerinde göstermekte olduğu emülsiyon etkisi, ürünlerin mekanik ve termal gücünü, kimyasallara dayanıklılığını arttırması ve renk stabilizasyonunu sağlaması gibi etkileri nedeniyle yüksek oranlı olarak kullanılmaktadır.

  Numune Talep Et !

  WHITENER

  Engop ve sır reçetelerinde kullanılan zirkonyum silikata alternatif olan bir üründür. Daha düşük maliyetli üretim yapılmasına olanak verir.

  Numune Talep Et !

  ALUMİNA BİLYA %99 Al2O3

  (ALUMINA BALL)

  Alümina bilyalar, yüksek sertlik ve yoğunlukları, aşınmaya karşı dirençli oluşları, korozyona karşı yüksek dayanıklılıkları vb. birçok nedenden ötürü öğütme işlemler - inde en etkin öğütme elemanı olarak dikkat çekmektedirler. Kimya, maden, seramik sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde yüksek oranlı bir şekilde kullanılmaktadırlar.

  Numune Talep Et !

  ALUMİNA BİLYA %92 Al2O3

  (ALUMINA BALL)

  Alümina bilyalar, yüksek sertlik ve yoğunlukları, aşınmaya karşı dirençli oluşları, korozyona karşı yüksek dayanıklılıkları vb. birçok nedenden ötürü öğütme işlemler - inde en etkin öğütme elemanı olarak dikkat çekmektedirler. Kimya, maden, seramik sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde yüksek oranlı bir şekilde kullanılmaktadırlar. %92 yoğunluklu Alümina bilyalar yoğun şekilde seramik sektöründe sır ve çamur öğütme işlemlerinde kullanılmaktadır.

  Numune Talep Et !

  ALUMİNA BİLYA %75 Al2O3

  (ALUMINA BALL)

  %75 yoğunluklu Alümina bilyalar seramik sektöründe sır ve çamur öğütme işlemlerinde kullanılmaktadır. Tercih edilme sebeplerinden en önemlisi fiyat avantajlarıdır.

  Numune Talep Et !

  ALUMİNA BİLYA %90 Al2O3

  (ALUMINA BALL)

  Alümina boncuklar, kimyasal, petrol ve kozmetik gibi sektörlerde, öğütme işlemlerinde yüksek oranlı bir şekilde kullanılmaktadırlar. Bu sektörlerde kullanılan Alümina boncukların genel özellikleri, yüksek aşınma dayanımları ve hammaddelerin saflık derecelerini yüksek seviyelere çıkarabilmeleridir. Alümina boncuklar özellikle de zirkonyum silikat üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Düşük aşınma oranları, kısa öğütme süreleri ve çevre dostu olmaları bu ürünlerin en önemli avantajlarıdır.

  Numune Talep Et !

  ZİRKON BİLYA

  (ZIRCON BALL)

  ZrO2

  Aşınma dayanımlı zirkon bilyalar boya, grafit ve metal/metal dışı minerallerin özel öğütme işlemlerinde yüksek özgül ağırlıkları, yüksek öğütme yetenekleri ve düşük aşınma özellikleri nedeniyle yaygın şekilde tercih edilmektedir.

  Numune Talep Et !

  ALUMİNA BİLYA

  %75 yoğunluklu Alumina bilyalar seramik sektöründe sır ve çamur öğütme işlemlerinde kullanılmaktadır.

  Tercih edilme sebeplerinden en önemlisi fiyat avantajlarıdır.

  Numune Talep Et !

  ÖLÇÜLER

  AVAILIBLE DIAMETERS

  MM
  INCHES
  40 + 2 1 1/2
  45 + 2 1 3/4
  50 + 2 2
  60 + 2 2 1/2
  70 + 3 2 3/4
  80 + 3 3 1/4

  %75 YOĞUNLUKLU ALUMİNA BİLYA TEKNİK DETAYLARI
  %75 DENSITY ALUMINA BALL TECHNICAL DATA SHEET

  Al2O3 ≥ 70 %
  Bulk density (g/cm3) ≥ 2.97
  Hardness (Mohs) ≥8
  Water Absorption ≤ 0.01 %
  Color: Light yellow
  ham maddeler